Odwiedź Pracownię Zdrowia

CO ROBIMY

Bardzo dbamy o to, by jakość oferowanych przez nas zabiegów była na jak najwyższym poziomie. Regularnie bierzemy udział w szkoleniachi wykładach i podnosimy swoje kwalifikacje. Poniższa oferta będzie się poszerzała, jednak już teraz na pewno znajdziemy coś, co będzie mogło pomóc w Twojej dolegliwości. Dobry wywiad i efektywne badanie fizjoterapeutyczne pozwolą nam dobrać skuteczny zestaw ćwiczeń i zabiegów.

TERAPIA MANUALNA

Odpowiednio dobrane do stanu funkcjonalnego pacjenta techniki oraz ćwiczenia pomagają przywrócić prawidłowe wykonywanie złożonych wzorców ruchowych, postawnych i oddechowych.

MANIPULACJE POWIĘZIOWE

Po ustaleniu schematu zaburzeń występujących w ciele pacjenta, odpowiednio wybrane punkty podlegają manipulacji – prostemu, delikatnemu rozcieraniu, powodującemu  lokalny stan zapalny w obrębie tkanki powięziowej – w celu przywrócenia ślizgu w obrębie tkanki, a tym samym likwidacji bólu.

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

Zależnie od problemu oraz rejonu, terapeuta może aplikować techniki za pomocą łokcia, przedramienia,nasady dłoni lub opuszków palców. Podczas pracy tym narzędziem, pacjent nie jest tylko biernym odbiorcą terapii, ale aktywnie w niej uczestniczy poprzez wykonywanie ściśle określonych ruchów, zwiększając tym samym rozluźnienie tkanek.

METODA FDM

Metoda leczenia zaburzeń powięziowych. Terapia FDM jest w 100% bezpieczna dla pacjenta, jednakże w wielu przypadkach „mało przyjazna”. Niektóre techniki charakteryzują się dosyć dużą bolesnością, które jednak warto wytrzymać przez kilka lub kilkanaście minut trwania terapii, aby dolegliwości (z którymi żyje się od tygodni lub miesięcy) ustąpiły.

METODA PNF

W terapii PNF, w zależności od potrzeb pacjenta, wykorzystywane są techniki uczące ruchu i koordynacji, stabilizujące, rozluźniające, mobilizujące, przeciwbólowe i inne, typowe dla metody, a także program ćwiczeń funkcjonalnych na materacu, nauka chodzenia, usprawnianie funkcji wegetatywnych (mięśni twarzy, języka oraz funkcji oddychania połykania i artykulacji), a pośrednio dochodzi również do regulacji pracy autonomicznego układu nerwowego, szczególnie podczas terapii oddechowej oraz oddziaływań w obrębie tułowia i klatki piersiowej.

TEST FMS

Test składa się z kilku zadań ruchowych, które pozwalają ocenić u badanego ruchomość stawów, koordynację mięśniowo-nerwową, stabilność lokalną i globalną (funkcjonalną), jakość wykonania prawidłowych wzorców ruchowych oraz odnaleźć słabe ogniwa łańcucha kinematycznego.

TECHNIKI OSTEOPATYCZNE

Osteopatia jest metodą diagnozowania i leczenia opartą na zabiegach manualnych. W sferze diagnostyki polega na analizie ruchomości tkanek jako miary ich stanu funkcjonalnego. W procesie leczenia zaś, usuwa przeszkody naturalnej ruchomości tkankowej, wykorzystując wyspecjalizowane techniki manualne i doprowadza do zdrowia.

TRENING MEDYCZNY

Trening medyczny i Funkcjonalny Trening Medyczny powstały w Niemczech i Skandynawii, gdzie fizjoterapia i przygotowanie motoryczne są na najwyższym światowym poziomie.

Trening medyczny to połączenie treningu personalnego oraz fizjoterapii.

Zajęcia dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą bezpiecznie powrócić do pełnej formy sportowej po urazie, operacji i którzy są już po okresie rehabilitacji, a także tym, których celem jest poprawa efektywności treningu.

KINESIOTAPING (TAPING DYNAMICZNY)

Kinesiotaping jest to metoda lecznicza polegająca na aplikowaniu na ciało, w konkretny, określony sposób, odpowiednio wyciętych przez terapeutę, elastycznych taśm. Nazwa kinesiotaping pochodzi od angielskiego słowa taping- oklejanie, plastrowanie, oraz greckiego słowa kinesio- ruch, co w wolnym tłumaczeniu oznacza taśmy wpływające na dynamikę ruchu. Metoda ta została opracowana w latach 70. przez japońskiego chiropraktyka i akupunkturzystę doktora Kenzo Kase.