Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty.

20 maja, 2019

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty.

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty. Jak się przygotować?

pierwsza wizyta u fizjoterapeuty

Pierwsza wizyta, pierwsze wrażenia?

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty to z reguły najważniejszy moment w całej terapii. To właśnie w tym czasie się poznajemy! Jeśli spotkanie przebiegnie sprawnie i konkretnie, będziemy w stanie szybciej rozpoznać problem i Ci w nim pomóc.

 

Bardzo zależy nam, aby pacjenci czuli się podczas pierwszej wizyty u fizjoterapeuty swobodnie, dlatego zachęcamy do odpowiedniego przygotowania się do niej. Często dla wielu osób jest to pierwszy kontakt z tego typu specjalistą. Dlatego Pracownia Zdrowia przygotowała dla was kilka wskazówek.

 

Co wziąć ze sobą ?

Warto przygotować i zabrać ze sobą posiadaną dokumentacje medyczną problemu z którym się do nas wybierasz. W szczególności będą interesować nas wyniki badań obrazowych, to znaczy RTG, USG, MRI – rezonansu magnetycznego, TK- tomografii komputerowej.

Oprócz tego zalecamy zabrać krótki strój gimnastyczny, który umożliwi Ci swobodne ruchy, a nam łatwy dostęp do Twojego ciała. Na miejscu posiadamy szatnię, w której będziesz mógł się spokojnie przebrać 🙂 .

 

A co w ogóle się dzieje w gabinecie?

Nic strasznego !

Czasem, pierwsza wizyta może w całości zostać poświęcona na wywiad oraz badanie, co pozwoli nam na lepsze zrozumienie Twojego stanu oraz znalezienie źródła problemu. Dopiero po sformułowaniu wstępnej hipotezy, przystąpimy do wstępnej terapii. Ta może się składać z różnych technik fizjoterapeutycznych, terapii tkanek miękkich, mobilizacji, manipulacji, masażu lub ćwiczeń. A na koniec, zostanie zadane zadanie domowe mające na celu podtrzymać efekty terapii 🙂

 

Szczypta zaufania.

W pracy fizjoterapeuty, tak jak w każdej relacji, zaufanie jest podstawą. Oczywiście nie prosimy Cie o ślepe zaufanie wobec nas. Jeśli jednak mamy do czynienia z wykształconym terapeutą wpisanym do Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów, nie ma co się bać! Dzięki temu jesteśmy w stanie wyeliminować działania efektu nocebo. Z doświadczenia możemy dodać, iż mimo, że nasze ciała mają doskonałe zdolności regeneracyjne, na efekty niektórych działań potrzeba po prostu czasu.

Jeśli to nie wyczerpało Twoich wątpliwości, serdecznie zapraszamy do kontaktu z Pracownią Zdrowia! Odwiedź nas w naszym gabinecie w mieście Zabrze!

https://pracowniazdrowia.eu/kontakt/

 

, , , , , , ,